В Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ бе обявен „Месец на будителите“, организиран от Катедра „Педагогика“ и Катедра „Педагогика на обучението“ под патронажа на проф. д-р Румяна Папанчева, декан на Факултета по обществени науки. Инициативата има за цел да почете българските будители и да обсъди съвременните предизвикателства в образованието, като ангажира преподаватели, студенти и ученици.
Официалното откритие на „Месеца на будителите“ се състоя във фоайето на ФОН с тържествена церемония, на която бяха поднесени венци на барелефа на Христо Ботев и паметника на проф. д-р Асен Златаров. Доц. д-р Надежда Калоянова представи значението на двамата патрони, подчертавайки техния принос за българското образование и култура.
Сред първите събития е мероприятието, на което ученици и студенти преписват „История славянобългарска“. Тази активност акцентира на значимостта на българския език и култура, а събраните материали ще бъдат предоставени на Музея на педагогическото образование.
Програмата включва кръгла маса, на която преподаватели и студенти ще обсъждат изискванията към съвременния преподавател и ролята на иновациите в образованието. Тази дискусия ще спомогне за обмен на идеи и опит и за изграждане на по-силна академична общност.
Ще се открие и изложба на тема „Образование и визуални изкуства“, която ще представи различни секции, свързани с устойчиви игри, дидактични материали и авторски творби, предоставяйки уникална възможност за студентите да видят как образованието може да бъде свързано с визуалните изкуства.
Творческа среща „Образование и литература“ ще даде възможност на писатели-учители да представят свои произведения, организирана съвместно с ИК „Стелапро“ и Издателство „Либраскорп“.
В рамките на месеца ще се проведат и майсторски класове, водени от бивши възпитаници на университета, които ще споделят добри практики по различни теми.
Месецът на будителите ще завърши с флашмоб на преподаватели и студенти, с което ще се затвори тържествения цикъл.
Тази инициатива не само почита делото на българските будители, но и насърчава активно участие на студентите в образователния процес.
Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...