21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

„Нефтохимик” записа втора победа

„Нефтохимик” записа втора победа Спорт Венелина Стоянова
След „Ботев Гълъбово” /3:2/ отборът на „Нефтохимик” победи и „Черноморец” /Балчик/. Във втората контрола от лятната подготовка, играна на стадиона в Българово, „шейховете” се наложиха с 4:1. „Това което виждаме от първата и втората контрола е че ни предстои доста работа. Трябва да изградим един добър състав, да съберем нужните хора, които да покриват нашите изисквания и да отговарят на финансовите възможности на отбора. Момчетата, които са привлечени, показват и имат нужните качества. Тренират на ниво, показват нужната дисциплина и ангажираност. Някои позиции трябва да засилим като конкуренция и опит. И в зависимост от това дали ще имаме възможности да привлечем нови, във всяка една линия би трябвало да привлечем човек с нужния опит в тази група. Защото в „А” група нивото е на по-високо ниво от това, което играхме миналия сезон. А хората, които вече привлякохме, са играли в елита,” заяви след контролата старши треньорът на „Нафтата” Димчо Ненов. И в тази проверка наставникът на бургазлии използва два различни състава и за двете полувремена. Много по-убедителни обаче бяха футболистите, излезели на терена след почивката. Домакините започнаха с натиск в половината на съперника, но в 7-ата минута от безобидна ситуация „Черноморец” откри резултата. След попадението бургазлии заиграха по-стегнато и в 34-та минута изравниха от дузпа. Точен от бялата точка беше Костадин Хазуров. Пет минути по-късно Костадин Велков изведе напред отбора 2:1, засичайки с глава перфектно центриране на Любомир Божинов. След почивката от игралите през първата част останаха само Костадин Велков и Иво Малинов. Само за 15 минути „Нефтохимик” реши двубоя в своя полза с две попадения. Иван Вълчанов и Живко Петков. Головете паднаха в 53-ата и 60-ата минута, а „шейховете” записаха победа с 4:1. Следващата контролна среща на бургаския тим е на 6 юли именно в Трявна срещу отбора на „Локомотив” /Горна Оряховица/. „Нефтохимик” ще се готви в планинския град от 4 до 14 юли.