15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

„Нефтохимик” с първа домакинска загуба

Пред над 4000 зрители на стадион „Лазур” отборът на „Нефтохимик” отстъпи с 1:2 от „Дунав”. Попаденията за гостите реализираха Юлиян Ненов и Михаил Милчев, а почетното попадение за домакините отбеляза Живко Петков. „След загуба трудно се намират аргументи, че сме играли добре. Момчетата показаха дух през второто и се върнаха. През първото отборът на „Дунав” доминираше. Бяхме наясно с техния стил – дълги изритани топки, но се видя, че имаме хора, които физически не са готови. Бяхме наясно, но не се справихме с играта на съперника през първото полувреме и това даде отражение в мача. При повече майсторство щяхме да си вкараме положенията. Второто полувреме, момчета се постараха, притиснахме съперника, жалкото, че не вкарахме по-рано, за да вземем точки от този мач ”, каза старши треньорът Димчо Ненов. Първото полувреме започна кошмарно за домакините. В 9-та минута Юлиян Ненов откри резултата, след като с много премерен удар успя да преодолее Стоян Колев. Веднага след гола „Нефтохимик” натисна, но вместо да изравнят „шейховете“ получиха нов гол. След центриране в наказателното поле Милчев се оказа най-съобразителен и покачи резултата на 0:2. До края на полувремето „Нефтохимик” изпусна няколко положеният, като Ранджелович и Иван Вълчанов бяха най-близо до попадение, но пропуснаха. През втората част старши треньорът на „Нефтохимик” Димчо Ненов пусна в игра Любомир Божинов и това веднага се отрази в играта на „зелените“. На няколко пъти домакините имаха възможност да намалят резултата, но до гол се стигна едва в 83-та минута, когато след страхотен диагонален удар Живко Петков направи 1:2. До края на срещата „нафтата“ успя на няколко пъти да създаде напрежение пред вратата на „Дунав”, но до изравнителен гол не се стигна. След втория кръг „Нефтохимик” остава с 1 точка, спечелена при гостуването на „Локомотив” (Горна Оряховица) и остава на шесто място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Преди началото на двубоя двата отбора почетоха с едноминутно мълчание паметта на внезапно починалия бивш капитан на „Черноморец” и треньор на „Спартак” Вн Трян Дянков.