16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

„Академик” извади „Черноморец” от тройката

Вторият отбор на „Левски Лукойл” - „Академик” прекъсна серията от домакински победи на „Черноморец”. В отложен мач от Първата петица на група „А” момчета на треньора Даниел Клечков се наложиха със 73:59 /22:14, 13:15, 14:19, 24:11/. Срещата в зала „Бойчо Брънзов” изгледа легендата на българския и бургаския баскетбол Петко Маринов, който отговаря за спортно-техническата подготовка на децата, младежите и мъжкия състав отбор. Домакините от „Черноморец” имаха доста проблеми в атака, а ниската успеваемост в ударите към коша позволи на „Академик” да поведе с разлика. На няколко пъти Христо Николов влизаше в игра в сюблимните моменти, но неговите млади съотборници така и не успяха да влязат в ритъм. В третата част домакините изравниха и поведоха, но в заключителните 10 минути „червените” имаха пълно превъзходство. Грешките в нападение и защита улесниха съперника, който спечели мача. Това е втори успех за „Академик 2” над „Черноморец” в мачовете от Първа петица. За „акулите” поражението е първо пред родна публика и общо трето в този етап от надпреварата. Загубата, която е трета в тази фаза на първенството, отдалечи момчетата на Йордан Колев от първото място, като тимът е на четвърта позиция със 7 точки, колкото има и последният „Атлетик”. Лидер е „Академик 2” с 11 т., който в седми кръг победи третия „ИУ Варна” с 83:76. Втори е „Чавдар” с 9т., наложил се наз „Атлетик” с 88:83. За „Черноморец” най-резултатен беше Христо Николов със 17 точки, Александър Ангелов добави 12, а Паулин Жардим - 10. До края в Първата петица остават три кръга. На 10 март „Черноморец” гостува на „ИУ Варна”, на 17 март приема „Атлетик”, а на 24 март играе в Троян срещу „Чавдар”. Снимка: Венелина СТОЯНОВА