12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

„Нефтохимик” победи „Поморие” за ЧРД на старшията

Сладка победа постигнаха футболистите на Нефтохимик в мач от третия кръг на първенството във Втора лига. Успехът „шейховете” записаха срещу Поморие, налагайки се в морското дерби с 2:1. Спечелените три точки играчите посветиха на старши треньора Диян Петков, който вчера празнува рожден ден. Преди началото на срещата, играна на „Арена Созопол”, футболистите на Нефтохимик излязоха с бели тениски, с послание „Върнете футбола в Бургас“ и „Нефтохимик за бургазлии“, в знак на несъгласие със сегашната ситуация, която принуждава тима да домакинства на созополския стадион. И двете си попадения в срещата „шейховете” реализираха през първите 45 минути игра. В 14-ата минута Диян Молдованов откри резултата, изпращайки топката под напречната греда за 1:0. След няколко пропуска, в 35-ата минута усилията на Нефтохимик се увенчаха с успех. След самостоятелен рейд от около 30 метра, Живко Петков преодоля вратаря на Поморие Тодоров и удвои за 2:0. Малко по-късно нападателят нацели греда. Единственият удар към вратата на Нефтохимик гостите отправиха чрез Антон Иванов, но стожерът на домакините Павел Здравков се намеси и съхрани вратата си суха. През второто полувреме „зелените” пропуснаха да направи резултата класически, след като Николай Костов с мощен удар от фаул нацели сглобката на гредата. В последните секунди от даденото триминутно продължение на мача гостите намалиха чрез Алеко Христов. С далечен удар той изненада вратаря на Здравков. С победата Нефтохимик е на пето място с 6 точки. Поморие е на десето място с три точки.